Ženska nogometna reprezentacija Engleske osvojila je prvi naslov UEFA Euro Women's

Na stadionu Wembley odigrano je finale UEFA-inog ženskog Eura 2022. u kojem je engleska ženska nogometna reprezentacija pobijedila njemačku žensku nogometnu reprezentaciju s 2-1. Engleska ženska nogometna reprezentacija Chloe Kelly skinula je svoj nogometni dresovi za djecui mahala njime u znak slavlja dok ih je gotovo 90.000 navijača gledalo kako osvajaju prvenstvo. Znajući da su one i njihovi reprezentativci željni naslova, ove su nogometašice konačno donijele trofej u Englesku.

Prošle je godine bilo natjecanje muške nogometne reprezentacije Engleske, a englesku nogometnu reprezentaciju također su tražili nebrojeni navijači. A nakon što je engleska nogometna reprezentacija uspješno prošla u finale, vlada je rekla da će zemlji biti dan odmor sve dok reprezentacija osvaja prvenstvo. No nakon finala navijači su s velikim razočaranjem gledali Euro 2020 Engleska dres, njihova reprezentacija izgubila je od nogometne reprezentacije Italije. Engleska nogometna reprezentacija definitivno je jedna od najboljih momčadi na svijetu, ali nisu imali previše uspjeha u velikoj utakmici. Osim što su osvojili FIFA Svjetsko prvenstvo 1966., više nikada nisu osvojili turnir. Ovaj put engleska ženska nogometna reprezentacija konačno je osvojila čast za zemlju, njihova izvedba je vrlo dobra.

Ovogodišnja engleska ženska nogometna reprezentacija ostvarila je san navijača o osvajanju prvenstva. Uostalom, prošlogodišnja muška nogometna reprezentacija razočarala je sve reprezentativce. Prvenstvo je krajnji pobjednik igre, a engleska ženska nogometna reprezentacija zaslužuje šampionsku čast. Hoće li engleska nogometna reprezentacija pokazati bolju izvedbu na kraju godine na FIFA Svjetskom prvenstvu nakon što su vidjeli pobjedu ženske ekipe?